Kamuoyuna Duyuru

21 Haziran 2019

2012 yılından beri adıma bulanan HD Hanım Demirbaş isimli danışmanlık merkezimi resmi olarak açmış ve başarılı bir şekilde sosyal pedagojik ve psikolojik danışmanlık yapmaktayım.

Alanımda Kayseri ve İç Anadolu Bölgesinde hatta ulusal çap da 25 yıllık iş hayatımda büyük başarılara imza atmış, uzmanlaşmış, yurtiçi ve yurtdışı farklı farklı alanlarda çalışmış, yine yurtiçi seminerlere konuşmacı olarak katılmış, bir çok eğitimler almış, bu alanda dünya çapında ünlü hocalar tarafından takdir edilmiş, kısaca kendini kanıtlamış, kendini işine adamış, profesyonelce çalışan bir uzmanım.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden (2012-2015 yıllar arası) ve belediyeden aldığım ruhsatlar tamdır. Ruhsatları alabilmek için diploma şarttır. Yapılan denetimlerde de hiçbir eksiğimin olmadığı, tam teşekküllü çalıştığım tespit edilmiştir. Dört yıldır Vergi dairesine bağlı olarak çalışıp her zaman vergimi düzenli ödemekteyim.
Yaptığım bu faaliyette hiç bir usulsüzlüğüm, eksiğim ve yanlışım olmadan mesleğimi kanun ve yönetmeliklere uygun yürütmekteyim.
Bütün bu gerçeklere rağmen gerek Kayseri’deki meslektaşlarım gerek bazı üniversitelerdeki öğretim görevlilerinin aleyhimde tamamen haksız, dayanaksız, gerek benimle gerek merkezimle gerek uyguladığım yöntemlerle, gerek aldığım eğitimlerle ilgili örneğin diplomamın olmadığını, iş yerimin bu nedenle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından kapatıldığını, herhangi bir danışmanlık faaliyetinin yürütülmediğini yaydıklarını, kısacası hiçbir gerçek bilgiye sahip olmadan hakkımda sistematik karalama faaliyeti içerisine girdiklerini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım.

Tamamen beni yıpratmaya, iş kapasitemi düşürmeye matuf bu sözlü karalamalar hakkında Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde Haksız Fiil ve Haksız Rekabet sayılıp sorumluluk gerektiren bir davranış olduğunu bildiriyorum.
Gerek cezai boyutta Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım gibi ilgililer hakkında maddi ve manevi tazminat davası açarak, tarafıma verilen bu zararla ilgili gerekli işlemlere başlayıp yargı önünde hesap soracağımın bilinmesini, karalama faaliyeti içine giren sözde meslektaşlarım ile öğretim görevlileri ve çok sevdiğim arkadaşlarım, özellikle danışanlarım ile tüm kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım.

Posted in Anamakale, Genel

Yorum yapın